تاريخ انتشار: شنبه 1395/10/4
کد خبر: 55432

قدردانی حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از آیت الله ری شهری در تالیف کتاب "حکت نامه فاطمی"

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه قرآن و حدیث، حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با ابراز خرسندی از تالیف کتاب حکمت نامه فاطمی گفتند: احیاء آثار اهل بیت علیهم السلام کار ارزنده و مهمی است و تالیف آثاری از این دست، مانند حکمت نامه فاطمی در زنده نگه داشتن سیره اهل بیت علیهم السلام تاثیرگذار خواهد بود.

حضرت آیت الله محمدی ری شهری، رئیس پژوهشگاه قرآن و حدیث در دیدار با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی که پیش از ظهر روز پنج شنبه دوم دی ماه با حضور در بیت معظم له انجام شد، ضمن تقدیم کتاب حکمت نامه فاطمی به ایشان، درباره روند پژوهشی کتاب حکمت نامه فاطمی، توضیحاتی ارائه کردند.

گفتنی است، کتاب حکمت نامه فاطمی، تألیف آیت الله محمدی ری شهری در ۸۰۰ صفحه، که مجموعه سخنان و خطبه های به یادگار مانده از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را در اختیار علاقمندان به حضرتش قرار می دهد.

حکمت نامه فاطمی شامل یک درآمد، پنج بخش، نوزده فصل و سه تحلیل است که با نظمی نوین به رشته تحریر درآمده است.

درآمد، گزارشی کوتاه از زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها از تولد تا شهادت است.

بخش های کتاب عبارتند از: فضائل، حکمت های خانوادگی، حکمت های اخلاقی و عملی، حکمت های عبادی، حکمت های سیاسی.

در بخش پنجم با عنوان حکمت های سیاسی آمده است: می توان گفت که بخش حکمت های سیاسی، مهم ترین بخش حکمت نامه فاطمی است، این بخش در پنج فصل به روشنی نشان می دهد که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برای دفاع از ولایت علوی و رهبری سیاسی الهی امیر مومنان و روشنگری برای آیندگان، همه توان خود را به کار گرفته است، تا آنجا که در این راه، در جوانی به شهادت رسید و نخستین شهید راه ولایت شد.

 کتاب حکمت نامه فاطمی نوشته محمد محمدی ری شهری و با همکاری جمعی از پژوهشگران پژوهشکده علوم ومعارف حدیث، به دو زبان عربی ـ فارسی، از سوی انتشارات دارالحدیث چاپ گردید.